Telegram bot

EMSC, yeni Telegram LastQuake robotunun lansmanını duyurdu!

6 Şubat Pazartesi günü Pazarcık ilçesinde (Türkiye, Kuzey Irak, Lübnan ve Suriye) meydana gelen depremin çevresinde yaşayanları özel olarak ilgilendiren ilk testimizi başlatıyoruz. Artçı depremlerin yaşandığı bölgede bulunuyorsanız, robotu kullanarak bilgi sahibi olabilir ve deneyiminizi raporlayabilirsiniz.
6 Şubat’ta Pazarcık ilçesinde (Türkiye, Kuzey Irak, Lübnan ve Suriye) meydana gelen depremin yakınında yaşayanlara özel ilk testimizi başlatıyoruz. Artçı sarsıntıların yaşandığı bölgedeyseniz, robotu kullanarak bilgi sahibi olabilir ve deneyiminizi bildirebilirsiniz.

Test bugün başlıyor ve 23 Mayıs’ta sona erecek. Bu bağlantıya tıklayarak testi başlatın: Telegram: Contact @lastquake_bot

Paylaştığınız konuma bağlı olarak, bölgenizde 500 km’lik bir yarıçap içinde olası hissedilen depremler hakkında size bilgi göndereceğiz. Depremi hissettiyseniz, bilim camiasını desteklemek için deneyiminizi bot aracılığıyla paylaşma olanağına sahip olacaksınız. Olayı sismik verilere göre teyit edecek veya size bildireceğiz ve ayrıca size keçe raporlarının haritalarını göndereceğiz.

Robot sayesinde yakınınızdaki depremlerden gerçek zamanlı olarak haberdar olacak, sismisite haritalarına ve depremin büyüklüğü ve yeri gibi bilgilere erişebileceksiniz.

Bu bot, diğer LastQuake platformlarını tamamlayıcı olacak şekilde geliştirildi. Sadeliği ve kullanıcılarına sunduğu seçenek, yani yalnızca kendilerini ilgilendiren bir alanda ve sınırlı bir süre içinde bilgi talep etme seçeneği ile öne çıkıyor.

1 Like

Merhaba,
Bu uygulamayı beğendim. Hemen kullanmaya başladım. Umarım bu iletişim kanalı iş görür. Telegram gayet hızlı bir iletişim aracı.

Telegram grubuna katıldığımda gelen mesajda 1000km yarıçap yazıyor. Buradaki mesajda 500km yarıçap diyor. Yarıçap değişikliği yapıldı mı?

MERHABA :slight_smile: Evet, sadece test süresi için parametrelerde bir değişiklik yaptık. Yakında daha fazla seçeneğiniz olacak :slight_smile:

1 Like

The telegram bot has been updated and is now available globally and in all languages :slight_smile: